Czech version     English version

28.12.2017 – PF 2018

Všem mým štěňátkům přeji šťastný nejen celý příští rok, ale i celý život! Maminka Meggi a sestřičky Many a Mia.

11.12.2017 – Výstavní víkend

9. prosince se holčičky rozdělily a rozjely se do světa, každá do jiné země. Miuška na Slovensko, zkusit štěstí již potřetí v Nitře. Dvakrát již CACIB Nitra vyhrála. Tentokrát sice první pořadí nevyšlo, měla bolístku na nosánku (určitě ho strkala, kam neměla, a ten ježek se taky nechtěl nechat odkutálet). Nevadí, užila si krásné předvánoční procházky se svými milovanými paničkami.

Manetka s Megginkou si předvánoční atmosféru užívaly v Chorvatsku. Bydleli jsme v Sempeter, kde se konala dvoudenní výstava CACIB Sempeter Vrtojba. K chorvatskému moři kousek, co na tom, že je prosinec, slunce svítilo a pobřežní promenáda v Koperu plná lidí jako v létě. A tak Megginka splnila slib z únorové výstavy v Rijece, že do roka přiveze k moři svoje štěňátko. Přivezla 6,5 měsíční Manetku.

28.11.2017 – Podzimní radovánky

Megginka, Manetka a Miuška, naše goldení holčičky společně proběhly pár výstav doma i v zahraničí a vedlo se jim moc dobře. Vše najdete v jejich osobních profilech. A i my, jejich páníčkové a kamarádi si s nimi užíváme výletů. Je nám všem společně moc prima. Cílem výletů je sice výstava, ale těch zážitků okolo! Malé holčičky poznávají svět, provokují jedna druhou ke hraní a ani Megginka se nenechá přemlouvat k závodům v běhu. Zatím mamču frajerky dohonit nedokáží, ale ve vyhrabávání děr jí stačí dokonale.

19.11.2017 - Společné koupání, co vám budeme povídat

14.10.2017 - Co je u nás nového?

Naše štěňátka běhají po výstavních molech, více informací o jejich úspěších naleznete v sekci Štěňátka. Manetce a Miušce, holčičkám z vrhu "A", které jsme si nechali doma, byly vytvořeny osobní profily v sekci Naši psi. Tam najdete veškeré informace o nich.

Velkou radost nám dělá také Megginka, která 4 měsíce po porodu vlítla do výstavních kruhů, kde se jí dařilo velice dobře. Z Podřípské výstavy si přivezla ocenění Výborná 1, Vítěz třídy a z Rokycan Výborná 1, Vítěz třídy a Oblastní vítěz. Je to moje šikulka!

25.7.2017 - Štěňátka odcházejí do nových domovů

Naše štěňátka od nás odjíždějí do nových domovů. Vím, že na ně čekají laskavé náruče plné lásky, přesto je nám všem doma smutno. Smutní i Megginka, štěňátka hledá a stále má pro ně mlíčko. Štěňátka naše, miláčkové moji, přeji vám krásný, šťastný a dlouhý život, fůru lásky a dobré a spravedlivé páníčky. Jste naše první vymazlená štěňátka. Budeme vděční za každou zprávu o vás. Mějte se krásně, ahojky.

U nás doma s námi zůstaly dvě holčičky - Aimee de la Manet Golden Claudie Love a Azane de la Manet Golden Claudie Love. Princezny naše, máme vás moc rádi a už se těšíme na vše, co spolu v životě budeme podnikat. Vaše maminka Meggi a celá domácí lidská smečka.

Veškeré fotečky štěňátek, včetně těch z nových domovů, naleznete v sekci štěňátka.

29.5.2017 - Výstavní pes roku 2016

Naše novopečená maminka osmi štěňátek se v soutěži o nejhezčí výstavní fenu Retriever klubu pro rok 2016 umístila na úžasném pátém místě a v celkovém hodnocení všech Golden retrieverů, pejsků i fenek dohromady, se stala devátým nejhezčím výstavním Golden retrieverem roku 2016. Moooc gratulujeme, Meggi!!!

24.5.2017 - Máme štěňátka!!!

V úterý 23.5.2017 se Meggince a Iggymu narodilo 8 krásných štěňátek! 2 kluci a 6 holčiček. Štěňátka jsou zdravá a nádherná!

1.5.2017 - Soutěž o nejhezčí výstavní fenu KCHLS

Klub chovatelů loveckých slídičů každý rok vyhlašuje soutěž o nejhezčího výstavního psa a fenu. Naše Megginka se stala šestou Nejhezčí výstavní fenou Golden retrievra v KCHLS.

13.4.2017 - Čekáme štěňátka - březost potvrzena!

Dobrá zpráva potvrzena! Dnes nám pan doktor na sonografickém vyšetření sdělil krásnou zprávu - Megginka opravdu čeká štěňátka! Ta by se měla narodit kolem 23. května. Štěňátko si u nás můžete předběžně zarezervovat. Štěňátka budou k odběru po 20.7.2017. Více informací v sekci Štěňátka.

12.4.2017 - Canisterapeutické zkoušky

Celý víkend 7. - 9.4.2017 jsme se obě s Meggi intenzivně připravovaly na canisterapeutické zkoušky, během canisterapeutické víkendovky v Třemošné u Plzně. V neděli Meggi složila zkoušky ve všech dvanácti zkušebních disciplínách s plným počtem získaných bodů (60 bodů) a s ohodnocením Prospěla na výbornou. Staly jsme se canisterapeutickým týmem CT0366. Meggi se chovala celé dny jako profík, velmi se líbila všem přítomným i zkušebním komisařům. Dojalo mně moc, když si i vedení společnosti Pomocných tlapek prohlédli Megginky doklady, průkaz původu, genetické a zdravotní testy a vše, čeho ona i otec našich štěňátek Iggy dosáhli a rádi by si do svého chovu vzali naše štěňátko. Jsem na tebe pyšná, Meggy!

Pokud můžeme, pomáhejme, nikdy nevíme, kdy pomoc budeme potřebovat sami.

Tlapku na to!

21.3.2017 - Krytí

První jarní večer, 20. března 2017 strávili Meggi a Iggy společně. My všichni Meggi, celá tvoje lidská smečka a přátele si moc přejeme, aby se ti za dva měsíce podařilo ve zdraví přivést na svět první štěňátka. Tvoje panička.

1.3.2017 - Double International Shows CACIB Rijeka 25. a 26.2.2017

Chorvatská Rijeka, moje i Meggynky srdeční záležitost. Pobývá tam od mala s námi velmi často. Když tento víkend Chorvatsko zahajovalo výstavní sezónu mezinárodní výstavou přímo v Rijece, musely jsme se zúčastnit. Počasí letní, čas čekání na nástup do kruhu jsme trávily v klidu na terase a pozorovaly moře. V hale na nás bylo až moc živo, přijeli zástupci 23 zemí.

V sobotu 25.února posuzovala paní rozhodčí z Irska Carol Mulcany. Meggi se krásně a klidně předvedla, získala ocenění výborná 3, krásný posudek a běžela si zaplavat do moře.

V neděli 26.února se vše opakovalo stejně, od rozhodčího ze Španělska pana Carlose Salos Melero obdržela Meggi opět krásný posudek a ocenění výborná 3. Jen to moře jsem jí v neděli už nedopřála, čekala nás dlouhá cesta domů.

Jsi šikulka, Meggi! K moři se letos ještě vrátíme, a když nám všem bude příroda a štěstí přát, vezmeš s sebou i svoje štěňátko. Teď už se musíš chystat být maminkou, hodně štěstí, Meggi!

21.1.2017 – Speciální výstava retrieverů Ljubljana

posudekSe zahájením svých webových stránek zahájila Meggi i svoji zahraniční výstavní sezónu 2017. 21.ledna se konala Speciální výstava retrieverů Slovinského retriever klubu, kam byla Meggi už od podzimu přihlášena. Ve Slovinsku získala 4x ocenění CAC, z toho dvakrát na výstavě národní a dvakrát na výstavě mezinárodní. K získání titulu Šampion krásy Slovinska je podle nových pravidel, platných od ledna 2016, zapotřebí získat 5x CAC, z toho jednou na speciální výstavě Slovinského klubu retrieverů, která se koná jedenkrát v roce. S Meggi jsme se velmi pečlivě připravovaly. Výstava se konala letos v Ljubljani. Den před odjezdem se Meggi zranila, vylomila si dráp a pohmoždila nožičku. Velmi jí to bolelo, na nožičku si nestoupla. Koupaly jsme v odvaru řepíku, mazaly mastičky a smiřovaly se s tím, že na pro Meggi tak důležitou výstavu nepojedeme. Ráno v sobotu, v den, kdy výstava večer začínala, jsme na risk vyjely a moc si přáli, aby se Meggi mohla výstavy alespoň zúčastnit. Večer jsme do kruhu nastupovaly s malou dušičkou. Meggi nezaváhala a vyběhala si v silné konkurenci ocenění výborná 4 s nádherným posudkem od paní rozhodčí Mateja Tomasic. Gratulujeme Meggi.

 

21.1.2017 - Nové webové stránky

Spustili jsme nové webové stránky naší chovatelské stanice zlatých retrívrů Golden Claudie Love. Přejeme příjemně strávený čas při jejich prohlížení.